FAQ

W tym miejscu zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Bo kto pyta, nie błądzi! 😃

Dostawa

Czy wysyłacie rośliny za granicę?

Tak! Nasze przesyłki dostarczamy też poza granice Polski. 🌱 Poniżej znajduje się lista krajów, do których realizujemy dostawę:

 • Austria
 • Belgia
 • Dania
 • Francja
 • Holandia
 • Litwa
 • Łotwa
 • Niemcy
 • Węgry
Jakie są dostępne metody wysyłki?

Twoje zamówienie wyślemy bezpiecznie i wygodnie do punktu odbioru lub bezpośrednio na adres domowy – nawet za granicą! Nasze przesyłki dostarczają przewoźnicy InPost oraz DPD.

Odbiór w punkcie:

 • InPost Paczkomat® 24/7
 • DPD Pickup

Dostawa do domu:

 • InPost Kurier
 • DPD Kurier
Jaki jest czas wysyłki?

Aktualna informacja o terminie wysyłki konkretnego produktu dostępna jest w sekcji „Dostępność, płatność i dostawa„, która znajduje się przy każdym produkcie.

Czy rośliny dotrą do mnie w całości?

Tak! Jako pierwsi w Polsce (a może nawet i Europie) stworzyliśmy i opatentowaliśmy opakowania do bezpiecznego transportu rozsad warzyw, ziół i owoców. Poddaliśmy je rygorystycznym crash testom i upadek z kilku metrów prosto na beton nie zrobił na pomidorze większego wrażenia. ?

Jesteśmy pewni naszych rozwiązań, dlatego jeśli zdarzy się, że jakakolwiek roślina ulegnie zniszczeniu przez słabszy humor kuriera, to oddamy Ci za nią pieniądze lub wyślemy nową! ?

Co zrobić z roślinami po otrzymaniu paczki?

To zależy, kiedy je otrzymasz! ? Musimy podzielić to na dwie daty – przed 15 maja i po 15 maja. Dlaczego tak? 15 maja to graniczna data sadzenia roślin do gruntu. To właśnie wtedy mija ryzyko ostatnich wiosennych przymrozków i można bezpiecznie przystępować do akcji sadzenie. Z doświadczenia (bardziej Waszego ?) wiemy, że sadzicie roślinki do gruntu lub balkonowych donic już pod koniec kwietnia. Nie do końca popieramy, ale często widzimy, że co raz częściej (na szczęście) uchodzi to płazem, bo klimat trochę się zmienia…

Do 15 maja:

Ostrożnie otwórz karton zbiorczy, a następnie rozpakuj roślinki z ich autorskich kartoników oraz zdejmij folię, którą są zabezpieczone doniczki. Po rozpakowaniu i odbezpieczeniu, postaw rośliny w jasne i ciepłe miejsce z dala od wiatru – parapet będzie ok! Pilnuj, aby podłoże w doniczkach było zawsze lekko wilgotne, a w razie potrzeb reaguj i nawadniaj, czekając na sadzenie w miejsce docelowe po 15 maja.

Po 15 maja: 

Ostrożnie otwórz karton zbiorczy, a następnie rozpakuj roślinki z ich autorskich kartoników oraz zdejmij folię, którą są zabezpieczone doniczki. I teraz sprawa jest prosta, bo w tej sytuacji już od razu możesz przechodzić do sadzenia w miejsce docelowe! Nasze rośliny przed wysyłką są hartowane, więc od razu są gotowe, by zamieszkać w nowym środowisku!

Musisz wiedzieć, że są rośliny mniej podatne na niskie temeperatury (dynia, ogórek, arbuz, melon) i bardziej (seler, por, zioła), więc dużo zależy od tego, co uprawiasz i gdzie. Szklarniowcy, tunelowcy i osoby, które mają możliwość osłonięcia włókniną swoje uprawy lub w razie czego schować balkonowe donice, to (na własną odpowiedzialność) mogą sadzić wcześniej. ?

Czy mogę odebrać zamówienie osobiście?

Na chwilę obecną prowadzimy sprzedaż wyłącznie wysyłkowo, jednak pracujemy nad tym, by można było wygodnie odbierać zamówienia bezpośrednio z naszej szklarni.

Płatność

W jaki sposób mogę dokonać płatności?

Zapłacić za swoje zakupy możesz na wiele wygodnych sposobów. Dostępne metody płatności to m.in.:

 • Przelew bankowy (via Przelewy24 oraz PayU)
 • BLIK
 • PayPo (kup teraz, zapłać za 30 dni)
 • Apple Pay
 • Google Pay
Płatność nie powiodła się. Co mam zrobić?

Nie udało Ci się opłacić zamówienia, a nadal chcesz dokończyć zakupy? Napisz do nas na [email protected], a my damy Ci wskazówkę, jak to zrobić szybko i łatwo!

Uprawa

Czy jeśli nie mam ogrodu, to jestem na straconej pozycji?

Absolutnie NIE! Zdecydowanie obalamy ten mit i Wy to potwierdzacie, wysyłając nam Wasze super warzywniki na balkonach i tarasach. ? Kluczem do uprawy balkonowo-domowej jest zapewnienie odpowiedniej wielkości donic dla roślin, warstwy drenażu w pojemniku i dostarczania niezbędnych makro- i mikroelementów – tutaj polecają się nasze autorskie i bezpieczne nawozy.

Przykład:

Pomidor do prawidłowego rozwoju wymaga uprawy w min. 10 litrowym pojemniku i musi otrzymywać około 8 godz. pełnego słońca dziennie – uprawa w domu będzie średnim pomysłem, za to na balkon jak znalazł! Bazylia może rosnąć w doniczce, w której do Ciebie przyjedzie i nie wymaga pełnego słońca, dlatego odnajdzie się nawet na kawałku parapetu.

Czy rozsady są ekologiczne i bezpieczne dla mojego zdrowia?

Nasze rośliny chronione są biologicznie, co oznacza, że są bezpieczne i hodowane bez zbędnych środków ochrony roślin. Co więcej, dążymy do przyznania certyfikatu, który potwierdzi zgodność z ekologicznymi zasadami produkcji.

 

Czy na pewno sobie poradzę, jeśli nie mam doświadczenia?

Tak!

Stworzyliśmy pierwsze i jak na razie jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie oprócz roślin, otrzymujesz ogrom darmowej wiedzy. Od ogrodników z 35-letnim doświadczeniem dowiesz się wszystkiego o tym, jak sprawić, żeby rośliny wyrosły zdrowe i wydały na świat świetnej jakości owoce.

Dlatego nieważne, czy masz już za sobą jakieś doświadczenia, czy też dopiero zaczynasz – we wszystkim Ci pomożemy. 

 

Gdzie znajdę ebooki o uprawie i dostęp do grupy wsparcia?

Dla wszystkich naszych Klientów bezpłatne ebooki i dostęp do grupy wsparcia czekają na stronie głównej zakładki „Moje konto”. Zaloguj się i pędź po materiały!

Czy uprawa pochłania dużo czasu?

Tak naprawdę najtrudniejsze zadanie bierzemy na siebie – wyhodowanie rośliny z nasionka. Tobie pozostaje już tylko posadzić ją w doniczce na balkonie lub w gruncie na ogródku, a później poświęcić czas na podstawową opiekę.

Czy uprawa wymaga dużo miejsca?

Nie!

W niektórych przypadkach sprawdzi się nawet parapet. Możesz uprawiać swoje warzywa na balkonie, tarasie czy w ogródku, w zależności od tego, jakie masz możliwości

Co to jest rozsada?

Tak, wiemy. To słowo nie jest wdzięczne i dźwięczne w wymowie, jednak w większości przypadków naszych roślin to poprawne nazewnictwo. Rozsady to tak naprawdę małe roślinki, które powstały w wyniku wysiewu nasion do dużych wielodoniczek (muliplatów), a następnie przesadzone do większych doniczek w momencie, kiedy wykształcą pierwsze liście (liścienie). „Rozsada” staramy się zamiennie ze słowem „sadzonka”, by to, co piszemy było bardziej zrozumiałe dla ogółu, jednak nie jest to do końca poprawna forma we wszystkich przypadkach. Wszystko zależy od sposobu w jaki produkuje się konkretne rośliny.

 • Rozsada – pomidora, papryki, ogórka
 • Sadzonka – truskawki, maliny, batata
Co to znaczy, że nasiona są F1?

Przy wielu odmianach naszych roślin możesz zauważyć dopisek „F1”, a to dlatego, że w zdecydowanej większości do ich produkcji  używamy nasion F1. Powstają one w w wyniku skrzyżowania pożądanych cech wielu odmian.

Przykład: Nasiona pomidora odmiany „X” cechują się wysoką odpornością na choroby, ale są mało plenne, za to nasiona pomidora odmiany „Y” nie są odporne na choroby, ale super owocują. Nasiona pomidora odmiany „Z” mają niepowtarzalny  smak, ale są mało odporne na pękanie… I tu dochodzi do krzyżowania najlepszych cech każdej odmiany i w wyniku tej krzyżówki powstaje niemalże idealna odmiana pomidora „A”.

Nie wolno mylić tego pojęcia z GMO, ponieważ te nasiona nie powstają przez modyfikację genetyczną, a krzyżowanie, dlatego owoce tych odmian są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia!

Czy wiesz, że… W celu uzyskania pożądanej odmiany F1, badania, testy i przygotowanie do wprowadzenia na rynek trwają nawet kilka lat dla jednej odmiany.

Kiedy sadzić rozsady?

Tą oraz inne przydatne informacje możesz przeczytać przy każdej roślince na karcie produktu. Poniżej przykład dla pomidora Rosamunda. ⬇️

Jak długo trwa sezon uprawowy?

Prawie cały rok! ?

Pierwsze wysiewy (na rozsadę, ale też bezpośrednio do gruntu) zaczynają się już na samym początku lutego. Sadzenie roślin ciepłolubnych, takich jak papryka, pomidor czy arbuz przypada na okolice połowy maja, a jesienią (do listopada) możesz sadzić do gruntu krzewy owocowe lub wieloletnie ziółka.

Czy przy uprawie muszę stosować nawozy?

Trzeba powiedzieć sobie jasno – rośliny jadalne to nie kwiaty ozdobne. To małe „żarłoki” ? . Bez dodatkowego dokarmiania może być im ciężko… Odżywianie jest szczególnie ważne przy uprawie w pojemnikach i na słabo przygotowanych glebach. Stosowanie nawozów dodaje roślinom wigoru i możliwość pobierania wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Odżywione rośliny są też bardziej odporne na choroby, a zdrowa roślina wytwarza jeszcze lepsze w smaku owoce. Pamiętaj, aby wybierać nawozy ze sprawdzonym składem – będą one bezpieczne dla Ciebie i Twoich roślin.

Roślina traci wigor… Co robić?

Niestety – zdarza się! ? Może to być spowodowane niewłaściwą pielęgnacją, ale też zdarza się, że stoją za tym choroby i szkodniki, które próbują utrudnić życie ogrodnikom. Z każdej sytuacji jest wyjście, jeśli działasz szybko, więc jeśli widzisz niepokojące plamy na liściach, szkodniki, które żerują na łodydze, albo po prostu widać, że roślina umiera, to postaramy się Ci pomóc! W tym celu stworzyliśmy dedykowaną grupę wsparcia na Facebooku, gdzie na Twoje problemy napotkane podczas uprawy odpowiadają nasi specjaliści!

Jeśli jesteś naszym Klientem, to dostęp do grupy wsparcia znajdziesz TUTAJ.

 

 

Zwroty i reklamacje

Czy mogę zareklamować rośliny?

Tak! Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości, to oczywiście masz taką możliwość. ? W tym celu napisz do nas na [email protected], opisując problem i dopisując numer Twojego zamówienia.

Więcej informacji na temat polityki zwrotów i reklamacji przeczytasz TUTAJ.

Czy mogę zwrócić rośliny?

Tak! Mimo, że w świetle prawa rośliny traktowane są jako produkty, które ulegają szybkiemu zepsuciu się i związku z tym nie mamy obowiązku przyjmowania ich zwrotów, to obalamy to i dajemy taką możliwość! W ciągu 14 dni od momentu otrzymania zamówienia możesz odesłać nam roślinki bez podania przyczyny. ? W przypadku chęci zwrotu, napisz do nas na [email protected]

Więcej informacji na temat polityki zwrotów i reklamacji przeczytasz TUTAJ.

Czy mogę anulować zamówienie?

Tak! Zdajemy sobie sprawę, że czasami dochodzi do zmiany koncepcji, dlatego jeśli zamówienie nie zostało jeszcze wysłane, to możesz je anulować w dowolnym momencie bez podawania przyczyny. W tym celu napisz do nas na: [email protected], podając swój numer zamówienia.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Powiadomienie o dostępności

Wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci wiadomość, gdy produkt będzie już dostępny. 😊

O tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane przeczytasz w Polityce prywatności.

Gotowe!

Wszystko poszło zgodnie z planem. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie już dostępny.

Ops! Coś poszło nie tak.

Wygląda na to, że już dopisaliśmy Cię do listy oczekujących.