O nas, czyli… Jak rozsady stały się fabryką!

2020 rok i wszystko zaczęło się… od ludzi. Kiedy w Polsce wybuchła pandemia, chcieliśmy zrobić coś fajnego dla lokalnej społeczności – w końcu każdemu potrzeba było trochę ruchu i oderwania się od myślenia o wirusie. W ten sposób przygotowaliśmy pierwsze rozsady dla okolicznych mieszkańców, a że w naszym Gospodarstwie produkuje się je na własne potrzeby już od ponad 35 lat, to mieliśmy już w tym „małe” przetarcie.

Sama idea przyjęła się na tyle, że zaczęliśmy myśleć o tym, jak wesprzeć każdego, kto nie wie, jak zacząć przygodę z własnym warzywnikiem. Chcieliśmy pokazać, że super rośliny i pomoc w uprawie można mieć na wyciągnięcie ręki. Po sprzedaniu wszystkich rozsad lokalnie, postanowiliśmy przygotować się do nowego sezonu – na większą skalę, a pomysł nasunął się przy rodzinnym śniadaniu. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że powstanie prawdziwa fabryka rozsady i będziemy dostarczać swoje rośliny już nie lokalnie, a online – w każdy zakątek Polski.

W rodzinie fabryka

Korzystając z tego, że mamy po 25 lat i słuchamy mądrzejszych w tym temacie, zaangażowaliśmy rodziców oraz wujka Zosi – ludzi, którzy o uprawach wiedzą wszystko. To właśnie oni od 35 lat przygotowują warzywa dla sieci handlowych. Takie wsparcie i nasz zapał, musiał zaowocować powstaniem fabryki i rozwinięcia jej do sprzedaży rozsad przez internet…

…I zaczęliśmy działać! Wynegocjowaliśmy od taty/(prawie) teścia 😜 kawałek szklarni i zaczęliśmy spełniać marzenia, by dostarczać nasze rozsady w najdalsze zakątki Polski. Rozsady, które uprawiamy z autorską mieszanką podłoża, własną kompozycją nawozów i nasionami, niedostępnymi dla ,,zwykłego’’ śmiertelnika.

Jednak musicie wiedzieć, że roślina to tylko połowa sukcesu, dlatego dzielimy się też 35-letnią wiedzą, by warzywa, zioła i owoce miały szansę urosnąć w Waszych ogródkach i na balkonach.

Wiedza = ebooki!

Ale jak przekazywać wiedzę, skoro my jesteśmy tu, a Wy jesteście… tam. Znaleźliśmy odpowiedź – autorskie ebooki! Dla wszystkich naszych Klientów przygotowaliśmy serię ebooków o uprawie każdej naszej rośliny. Tak, każdej! Dowiesz się z nich wszystkiego, czego potrzebujesz, aby Twoje uprawy zakończyły się sukcesem. Znajdziesz w nich informacje o tym, jak sadzić, jak podlewać, jak pielęgnować, albo co robić, gdy roślina zachoruje. Kompleksowa wiedza w jednym miejscu.

Nie było łatwo!

Sprzedaż na większą skalę przyniosła też wiele zmian. Zaczynając od rozbudowy infrastruktury, przez stworzenie dedykowanej platformy internetowej i na całej logistyce kończąc. No właśnie, bo kluczowe było w tym wszystkim to, jak bezpiecznie dostarczać rozsady w każdy zakątek Polski? Na szczęście udało nam się znaleźć sposób. Jako pierwsi w Polsce, (a może i nawet w Europie!) stworzyliśmy innowacyjną metodę wysyłki rozsad warzyw, ziół i owoców.

Po wielu długich i ciężkich godzinach, stworzyliśmy wraz z konstruktorami kartoniki ochronne, które skutecznie minimalizują ryzyko uszkodzenia roślin, nawet przez najbardziej nerwowego Kuriera. Pomysł i samo wykonane kartoników na tyle nam się spodobały, że postanowiliśmy je opatentować.

Fabryka i co dalej?

2022 rok i drugi sezon Fabryki Rozsady to… zmiany. W tym sezonie rozszerzyliśmy naszą ofertę o profesjonalne nasiona wszystkich tych rzeczy, których nie uprawia się z rozsady, ale też dołączyło kilkanaście nowych roślin. Wprowadzenie nowości to niełatwy proces zwłaszcza, kiedy dbamy o odpowiedni dobór odmian i chcemy dawać gwarancję ich jakości.

Do tego w tym roku zyskaliśmy też zupełnie nowe miejsce. Dla naszych rozsad, mamy nowy dom. Skończyliśmy budowę obiektu, w którym rosną tegoroczne rozsady. Znajdują się w nim też magazyny i ogromny open space do pakowania zamówień. Wprowadziliśmy też mnóstwo rozwiązań, których brak w pierwszym sezonie działalności dawał nam w kość.

To wy sprawiacie, że Fabryka Rozsady rozrasta się jak dobra, zadbana roślina. Wasze pozytywne komentarze są dla nas idealnym nawozem, który pozwala nam na szybsze działania i automatyzację naszej fabryki. Dziękujemy za Waszą obecność i dobre słowo! Zrobiliśmy już wiele, ale mamy apetyt na dużo, dużo więcej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Powiadomienie o dostępności

Wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci wiadomość, gdy produkt będzie już dostępny. 😊

O tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane przeczytasz w Polityce prywatności.

Gotowe!

Wszystko poszło zgodnie z planem. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie już dostępny.

Ops! Coś poszło nie tak.

Wygląda na to, że już dopisaliśmy Cię do listy oczekujących.